Mówisz walka na gołe pięści, myślisz – brak zasad. Nic bardziej mylnego. Żeby wystąpić na galach Gromda, trzeba spełnić szereg warunków i dostosować się do pewnych reguł. Jakie są zasady na galach Gromda? Jakie są przepisy walk na Gromdzie? Jakie są zasady turnieju Gromda? Przeanalizowaliśmy dla was regulamin pojedynku Gromda –  może dzięki temu któryś z czytelników Zawód Typer wystąpi na jednej z gal?

Gromda zasady walk

zasady walk gromda

Nawet w walkach na gołe pięści występują pewne zasady. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, trzeba walczyć na gołe pięści, bez rękawic. Dla wielu taka reguła już może być nie do przeskoczenia, gdyż pojedynki na gołe pięści są bardzo krwawe i często kończą się kontuzjami – zarówno dla uderzającego, jak i dla tego, który przyjmuje ciosy. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że na galach Gromda nie ma podziału na kategorie wagowe. Różnica kilogramów między zawodnikami może wynosić więc dowolną liczbę i nie jest powiedziane, że ten cięższy musi wygrać taki pojedynek.

Jeśli chodzi o przepisy walk Gromda, zawodnicy rywalizują w ringu bokserskim, ale mniejszym niż ten, który znamy z gal boksu zawodowego. Na galach Gromda ring ma wymiary 4 x 4 metry. - Mniej chodzenia, więcej walki - czytamy na oficjalnej stronie Gromdy. Różnicą w porównaniu do boksu zawodowego jest także długość rundy. W przypadku walk zawodowych trwają one trzy minuty, tutaj zawodnicy biją się przez dwie minuty po cztery rundy. Przerwa między rundami trwa jedną minutę. - Bez kalkulacji po nokaut. Zwiększona intensywność walki – dodano na stronie gromda.pl.

Gromda przepisy walk

Oprócz wymiarów ringu czy długości rund ważnymi aspektami są także inne zapisy, jeśli chodzi o regulamin pojedynku i turnieju na gali Gromda. W turnieju mogą brać udział tylko zawodnicy zrzeszeni w federacji Gromda, mający aktualną licencję zawodniczą i badania lekarskie. Licencję zawodniczą może uzyskać osoba, która ukończyła 21 lat, ale nie ukończyła 48 lat. W przypadku kontuzji zawodnik może sam zrezygnować z udziału w dalszej części turnieju.

Warto dodać, że gdy cztery rundy po dwie minuty nie przyniosą rozstrzygnięcia, regulamin pojedynku Gromda mówi o dodatkowej rundzie, bez limitu czasowego. Zawodnicy biją się więc do momentu, w którym jeden z nich nie będzie w stanie kontynuować walki lub zostanie znokautowany. Brzmi jak coś, co kibice lubią najbardziej – walka na „śmierć i życie”.

 

 

Gromda zasady turnieju

turniej gromda zasady

Zgodnie z regulaminem, losowanie par turniejowych i ustalenie drabinki turnieju Gromda odbywa się najpóźniej na 24 godziny prze datą danego turnieju. Drabinka turnieju Gromda nie jest więc znana zawodnikom podczas przygotowań i nie mogą oni trenować pod konkretnego zawodnika. Czysty spontan!

Po wyłonieniu drabinki zawodnicy, którzy wygrali dane pojedynki i znajdują się w tej samej części drabinki, toczą pojedynek między sobą – i tak aż do finału. Pierwszy turniej wygrał Krystian "Tyson" Kuźma, a w drugim triumfował Mateusz "Don Diego" Kubiszyn. Fighterzy na gali Gromda III zmierzą się w finałowej walce, której stawką będzie 100 tysięcy złotych.

Czas na kolejny turniej Gromda

Na gali Gromda III odbył się finał między Tysonem a Don Diego, ale także ruszył kolejny turniej krwawych walk na gołe pięści. Podobnie jak to miało miejsce przed pierwszą edycją, również tym razem organizatorzy ogłosili nabór. Chętni zawodnicy musieli wskazać w specjalnym formularzu zgłoszeniowym między innymi wiek, wagę czy wzrost, a także opisać przebieg dotychczasowej kariery, dyscyplinę bazową czy zamieścić swoje zdjęcia. Nagrodą, tak jak w przypadku pierwszej edycji turnieju, będzie czek na 100 tysięcy złotych. Jest o co walczyć!

Zobacz również: Kim jest Tyson z Gromdy?

Pierwsza gala Gromda sprawiła, że polscy kibice usłyszeli o „Tysonie z Torunia”, który bez kalkulacji szedł do przodu i zakrwawiony ostro bił się ze swoimi przeciwnikami. Podczas drugiej show skradł „Don Diego”, efektownie znokautował kolejno "Chuligana", "Łazara" i "Maximusa". Jaka gwiazda objawi się podczas trzeciej edycji gali Gromda?

Zobacz również Jak typować walki Gromda?

Typowanie GROMDY - sprawdź typy na grupie


Na jakich regułach odbywają się walki na galach Gromda?
Na galach Gromda walki odbywają się na gołe pięści, bez podziału na kategorie wagowe. Co więcej, na galach Gromda ring ma wymiary 4 x 4 metry, a więc jest mniejszy od ringu na galach zawodowego boksu.
Na jakich zasadach odbywa się turniej Gromda?
Turniej Gromda odbywa się na zasadzie drabinki, czyli przed turniejem są losowane pary i zwycięzca pary przechodzi dalej, aż w końcu dojdzie do finału.